kolorowe bluzy

Kolorowe bluzy medyczne we wzorki

Kolory odgrywają istotną rolę w życiu zarówno dorosłego człowieka, jak i dziecka - to właśnie barwy potrafią wprowadzić nas w wybrany nastrój, skutecznie zmienić postrzeganie innej osoby lub przedmiotów, a także oddziaływać na naszą podświadomość.

Okazuje się, że ponadczasowe białe fartuchy czasem kojarzą się negatywnie - ich widok potrafi przyprawić o dreszcze i strach, szczególnie że skojarzenia wiążą się na przykład ze szpitalem lub inną placówką zdrowia. Biała barwa w psychologii kolorów oznacza sterylność oraz czystość - to oczywiście dobre skojarzenie, jednak dla wielu osób pewne wspomnienia związane ze służbą zdrowia budzą skrajne emocje, jak np. strach przed pobraniem krwi czy wizytą u dentysty.

Kolor jako element zaufania wśród pacjentów i klientów

Rewolucją w modzie panującej na szpitalnych korytarzach było wprowadzenie kolorowych fartuchów - najpierw na salach operacyjnych, gdzie chirurdzy wkładali zielone lub niebieskie fartuchy. To kolory sprzyjające między innymi skupieniu lub zachowaniu spokoju. Śnieżnobiałe fartuchy mogłyby oślepić lekarza podczas operacji (efekt podobny do tego, kiedy wychodzimy z ciemnego pomieszczenia i spojrzymy na śnieg). Kolory zaczęły później dominować również na oddziałach ginekologicznych, gdzie personel medyczny zdecydował się na noszenie różowych fartuchów.

Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z pozytywnego znaczenia kolorów w branży medycznej. Zaufanie pacjentów (szczególnie tych najmłodszych) można zdobyć między innymi za pomocą kolorowych bluz medycznych we wzorki. Lekarz będzie lepiej kojarzył się dziecku, jeśli zapamięta ono miłe dla oka wzory z kolorowymi kwiatkami lub zwierzątkami.

Kolorowe bluzy medyczne i kosmetyczne

Znaleziono 4 produkty.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Utwórz nowe konto

Już posiadasz konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć